SAKMIŲ PAKRANTĖ

Ar kada svajojote pabėgti iš miesto džiunglių ir apsigyventi ramioje bei saugioje vietovėje prie vandens, suteikiančioje visus šiuolaikinio gyvenimo patogumus? Šiandien tai gali virsti realybe: vaizdingoje Vilniaus vietoje prie tvenkinio, arti miesto centro plėtojamas išskirtinis architektūrinis projektas „Sakmių pakrantė“.

TERITORIJA

Tai uždara 4,5 ha teritorija Gineitiškėse, Sakmių gatvėje (tarp Gineitiškių ir Svajonių gatvių), besiribojanti su tvenkiniu – pakrantės ilgis net 300 metrų.

NAMŲ VALDA

Projekte „Sakmių pakrantė“ yra suformuotos 22 skirtingo dydžio namų valdos, iš visų jų matomas tvenkinys ir pakrantė. Patyrusi architektų komanda sukūrė šį gyvenvietės išskirtinumą išsaugodama unikalų vietovės reljefą ir funkcionaliai išplanuodama teritoriją. Tai tapo darnaus gyvenimo ir su gamta susiliejančios architektūros projekto ašimi.

BENDROSIOS ERDVĖS

Teritorijoje įrengtos visos miesto inžinerinės komunikacijos (dujos, elektra, vandentiekio ir nuotekų sistemos, šviesolaidinis internetas), pasirinkti inovatyvūs ir draugiški gamtai infrastruktūros sprendimai: vieninga architektūrinė koncepcija ir stilistika, šiuolaikiškai mąstančių architektų suprojektuotos žaliosios ir bendrosios erdvės gyventojų laisvalaikiui bei renginiams, sporto aikštynas. Visa teritorija aptverta, taip užtikrinant gyventojų privatumą, saugumą ir gyvenimo kokybę.

BENDRUOMENIŠKUMAS

„Sakmių pakrantė“ didelį dėmesį skiria bendruomeniškumo skatinimui. Vertingiausia bei vaizdingiausia gyvenvietės dalis, pakrantė, yra skirta bendram gyventojų laisvalaikiui. Šis projekto išskirtinumas laužo stereotipą, lietuvius išskiriantį kaip uždarą tautą. Susipažinkime, bendraukime, džiaukimės vieni kitais.

„Trumpinys FFF (angl. formfollowsfunction) taikliausiai apibrėžia projekto „Sakmių pakrantė“ pagrindinius siekius: patogiai, saugiai, jaukiai. Puikiai suprantame namų svarbą, tad sukūrėme erdvę, kurios gyventojai galės pamiršti dienos rūpesčius, jaustis saugiai ir ramiai, o jų poreikiai bus pasiekiami ranka.Vientisai suprojektuotas kvartalas leidžia kurti patogų asmeninį ir įtraukiantį bendruomeninį gyvenimą viename branduolyje. Kviečiame naujuosius kvartalo gyventojus atsisakyti stereotipų, kurti bendruomenę ir mėgautis visais projekto „Sakmių pakrantė“ išskirtinumais.Naudojamos natūralios, gamtai artimos medžiagos ir formos – įkvėpimas, kuris duoda impulsą vieningo kvartalo veido kūrimuisi. Kuriama vientisa architektūrinė vizija labai kontrastuoja su judriu miestu ir vizualiai triukšminga aplinka. Kvartalo vientisumas – tai harmonija, kurios, esant sparčiam gyvenimo tempui, daugeliui neretai trūksta“.

Projekto architektų komanda

*Pateiktoje reklaminėje medžiagoje pavaizduotos Projekto, sklypų ar jų elementų vizualizacijos yra architektūrinė koncepcija ir gali skirtis nuo faktinio vaizdo ją įgyvendinus.